Baldų gamyba

Lietuvos baldų gamybos sektorius pastarąjį dešimtmetį pasižymėjo stipriais augimo tempais ir buvo vienas pagrindinių šalies apdirbamosios pramonės augimo variklių. Baldų gamyba yra savarankiška pramonės šaka. Kartu ji labai susijusi su kitą medienos produkciją (lentas, fanerą, plokštes) gaminančių įmonių veikla. Neretai visos šios gamybos rūšys būna apjungtos vienoje įmonėje. Geriau suprasti baldų gamybos esmę padeda baldų gamybos procesas. Trumpai aptarsime ir parodysime iš kokių etapų jis sudarytas.

Baldų gamybos procesas prasideda nuo susitikimo su klientu. Aptariami kliento poreikiai, pageidavimai funkcionalumo, dizaino ir kitais klausimais. Išsiaiškinus visus kliento poreikius ir suderinus juos su specialistų patarimais, priimamas ir suprojektuojamas galutinis baldų sprendimas. Suprojektuotiems gaminiams taikomos modernios gamybos technologijos. Baldų gamybos darbai prasideda nuo įvairių medžiagų, tokių kaip laminuotos plokštės, transportavimo ir sandėliavimo. Žinoma, jeigu, baldų gamintojai jų dar neturi savo sandėliuose. Kai medžiagomis pasirūpinta, vyksta pjovimo, frezavimo bei šlifavimo darbai. Baldų gamybos procese gamintojai taip pat klijuoja detalių kraštus, vykdo padengimo bei poliravimo darbus. Baldų dažymas kita neatsiejama baldų gamybos proceso dalis. Baldai padengiami tokia spalva, kokios pageidavo klientas. Kai atskiri baldai jau yra pagaminti ir paruošti, vyksta furnitūros komplektavimas bei surinkimas gamykloje. Paskutinis ir labai svarbus baldų gamybos proceso etapas, tai galutinis baldų surinkimas kliento namuose.

Baldų gamyba sudėtingas procesas, tačiau baldų gamintojai stengiasi maksimaliai išpildyti visus klientų pageidavimus. Įgyvendinami net patys sudėtingiausi projektiniai sprendimai. Individualių ir originalių baldų gamyba užsiima daugiausia vidutinės ir mažesnės verslo įmonės, kurios į pagalbą pasitelkia įvairius specialistus (dizainerius, projektuotojus ir kt.) bei veikia kartu su medžiagų tiekimo, apdirbimo, transportavimo bei kita veiklą vykdančiomis įmonėmis. Tai leidžia lanksčiai bendradarbiauti, pasiūlyti klientui ne tik visą baldų gamybos paslaugų paketą, bet ir gausybę įvairių baldų gamybos sprendimų.