Vonios baldai

Vonios kambariai pakeitė anksčiau vyravusias viešąsias arba privačias pirtis. Tai būsto erdvė, kurioje mes rūpinamės savimi, ilsimės vonioje po sunkių dienos darbų ar tiesiog būname vieni.

Dar visai neseniai vonios kambariui skyrėme labai mažai būsto erdvės. Pakako vos kelių kvadratinių metrų pastatyti voniai, kriauklei ir pakabinti lentynai. Tačiau šiandien vonios kambariui skiriamas ypatingas dėmesys tiek dėl funkcionalumo, tiek dėl grožio. Taip atsitiko pirmiausiai dėl to, kad vis daugėja įvairios vonios technikos, tokios kaip bidė, pisuarai, persirengimo kabinos, skalbimo ir džiovinimo mašinos ir daug kitų, kiekvienam pagal skonį ir poreikius. Neretai šeimininkai į vonios kambarį sutalpina ir dušo kabiną, ir sukūrinę vonią. Kai kurie įsirengia mini pirtį. Taigi vonia tampa ypatingai svarbia būsto erdve.

Žinoma, didėjant vonios kambario plotui, skiriama vis daugiau dėmesio ir vonios dizainui bei baldams. Vonios kambario baldų stiliai įvairuoja nuo klasikinio iki modernaus. Kad ir kokį nuspręsite pasirinkti, svarbiausia, kad jis atitiktų jūsų skonį.

Ką praverstų žinoti prieš perkant vonios kambario baldus? Pirmiausia atkreipkite dėmesį į jų kokybę ir atsparumą. Jeigu baldai yra dažyti, atidžiai pažiūrėkite ar tolygiai nudažytas paviršius, ar nėra dėmių. Baldams iš laminuotos medžio drožlių plokštės naudojamos tik specialios, drėgmei atsparios impregnuotos medžiagos, paprasta plokštė netinka vonios kambariui. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į furnitūrą. Jeigu kojos, rankenėlės, vyriai pagaminti iš chromuoto metalo, tai geras ženklas. Plastikinė furnitūra, kurios paviršius chromuotas arba paauksuotas, praras savo išvaizdą po kelių eksploatacijos mėnesių. Kai į komplektą įeina kriauklė, reikia pažiūrėti, ar nėra įbrėžimų, plyšių ir įtrūkimų.

Jeigu norite, kad jūsų vonios kambarys būtų ne tik gražus, bet ir funkcionalus, pasinaudokite šiais baldų gamintojų patarimais.

Voniai su šildomomis grindimis pirkite spinteles ir spintas su kojelėmis. Spintelė su kriaukle neturi remtis į sieną arba vonią. Tai palengvins jums patalpos valymą ir padės išsaugoti vonios baldų išvaizdą.

Spintų ir spintelių modelius reikia rinktis, atsižvelgiant į patalpos plotą ir gyventojų skaičių. Jeigu jūs dar neturite šeimos, jums užteks dviejų durų spintelės po kriaukle, su reguliuojamu lentynėlės aukščiu. Į šią spintelę lengva sutalpinti visas buitines smulkmenas. Tokios spintelės patogios ir stambiems vandens filtrams talpinti. Jeigu vonios kambarys nedidelis, o šeimoje daugiau, negu du nariai, galima rinktis spintelę su krepšiu skalbiniams ir keliais stalčiukais. Tie, kas mano, kad į jų vonios kambarį tilps tik spintelė po kriaukle ir skalbimo mašina, gali nusipirkti pakabinamą spintelę. Didelių vonios kambarių savininkai gali rinktis iš plataus įvairių spintų, spintelių ir komodų asortimento.

Vonios kambarys – ta vieta, kur žmogus lieka vienas su jį supančiais objektais. Todėl vonios interjeras turi džiuginti jus ir jūsų artimuosius, ir svetimas skonis neturi jokios reikšmės. Jeigu pasirinksite funkcionalius baldus su drėgmei atspariomis medžiagomis, galėsite ilgai džiaugtis ir mėgautis ramybe kvapnioje vonioje po sunkių dienos darbų.