Virtuvės baldai

Šiuolaikinė virtuvė iš esmės skiriasi nuo senųjų laikų virtuvės, kurioje buvo tik gaminama. Per ilgus metus virtuvė tapo daugiafunkcine būsto erdve. Tai vieta, kur po sunkios darbo dienos renkasi šeimos nariai, dalijasi įspūdžiais ir smagiai bendrauja gamindami ar valgydami prie stalo.

Kartu su virtuvės paskirtimi keitėsi ir virtuvės baldai bei dizainas. Virtuvės baldai komplektuojami iš daugybės dalių, integruojant įvairius buitinius ir elektros prietaisus. Šiuolaikinės virtuvės baldai turi būti praktiški bei funkcionalūs, todėl baldininkai stengiasi maksimaliai užtikrinti, kad virtuvėje būtų patogu bei smagu šeimininkauti.

Kad būtų lengviau išsirinkti jūsų poreikius atitinkančius virtuvės baldus, supažindinsime su pagrindinėmis virtuvės baldų dalimis bei jų gamybai naudojamomis medžiagomis.

Virtuvės baldų pagrindas yra karkasas. Dauguma gamintojų naudoja impregnuotas medžio drožlių plokštes. Jos yra tankesnės, sunkesnės už įprastas 15 procentų, nes jų gamybai sunaudojama du kartus daugiau vaško ir 45 procentais daugiau klijų.

Virtuvės baldų fasadams, tai yra spintų, spintelių durelėms, dažnai naudojamos medžio drožlių plokštės, kurios yra apdailintos sintetiniais, natūraliais lukštais arba polimerais – melaminu arba laminatu. Taip pat dažnai naudojama medžio dulkių, supresuotų su klijais, plokštė virtuvės baldų fasadams pagaminti. Ši medžiaga labai tanki, nesideformuoja, yra atsparesne už medžio drožlių plokštę bei už natūralią medieną. Tokios plokštės labai lanksčios, todėl gamybos procese galima suformuoti bet kokią įmantriausią konfigūraciją.

Natūralus medienos masyvas – tai viena brangesnių virtuviniams fasadams naudojamų medžiagų. Detalės iš medžio masyvo lengvai deformuojasi nuo temperatūros pokyčių ir drėgmės, todėl daugelis firmų iš medžio masyvo gamina tik virtuvės baldų fasadų rėmą. Jeigu visas virtuvės baldų komplektas gaminamas iš medžio, masyvas yra apdorojamas brangiais impregnatoriais, antiseptikais ir padengiamas specialiu laku. Mažiau negu medžio masyvas deformuojasi natūrali medžiaga multipleks - suklijuoti skirtingomis kryptimis ploni įvairios medienos sluoksniai.

Pastaruoju metu virtuvės baldų gamyboje vis labiau populiarėja metalas. Gaminami fasadai iš aliuminio su anoduota danga, padidinančia atsparumą. Įspūdingą vaizdą padeda išgauti satinuotas plienas, bet tokia medžiaga reikalauja ypatingos priežiūros.

Virtuvinių spintų durelėms ir lentynoms pagaminti naudojamas modernus padidinto atsparumo stiklas. Jis puikiai atlaiko didelį svorį ir smūgius.

Labai svarbi virtuvės baldų dalis yra stalviršiai. Paprastai stalviršiai gaminami iš laminato, taip pat iš natūralaus, sintetinio ir dirbtinio akmens. Štai pagrindinės šių medžiagų savybės:

Granitas patvarus ir atsparus trinčiai, nejautrus rūgštims. Travertinas ir marmuras atsparūs karščiui, bet porėti, todėl ant jų paviršiaus dažnai lieka dėmių nuo riebalų arba vyno. Užtat marmuras turi labai daug spalvų ir atspalvių.

Sintetinis akmuo – kristalitas, akrilanas, varikoras, korianas ir kiti – niekuo ne blogesni už natūralius analogus, o dažnai net praktiškesni.

Labai populiaru virtuvės baldų stalviršius daryti iš koriano – tai aukštų technologijų medžiaga, sukurta iš akrilo dervos, mineralinio užpildo ir pigmento. Tai nepaprastai patvari ir ilgaamžė medžiaga, atspari cheminiams poveikiams, netoksiška.

Dirbtinio akmens pagrindas – smėlis, kvarcas, akrilas, stiklo pluoštas, bauksitas ir stiprios surišančios medžiagos. Dirbtinis akmuo lengvesnis už natūralų, lengvai apdirbamas, higieniškas, patvarus ir atsparus karščiui (atlaiko iki 230 laipsnių).

Jeigu virtuvėje praleidžiate daug laiko, rinkdamiesi virtuvės baldus atkreipkite dėmesį į jų funkcionalumą bei praktiškumą. Virtuvės baldų tinkamas išdėstymas padės šeimos nariams virtuvėje patogiai jaustis ir smagiai bendrauti.