Svetainės baldai

Kokiame būste begyventumėte, ar mažame bute, prabangiame name, erdvioje studijoje ar mediniame vasarnamyje ant ežero kranto, svetainė yra ta erdvė, kuri visiems įėjusiems sudaro pirmą įspūdį apie visą būstą. Svetainė tarsi nusako jūsų svečiams ir šeimos nariams, koks yra šio būsto šeimininkas: mėgstantis klasiką ar modernizmą, spalvingai įdomus ar elegantiškas.

Vieniems svetainė yra tik svečių priėmimo vieta, kitiems tai erdvė, kur susiburia šeima, žiūri televiziją, poilsiauja ar pramogauja. Kokią pagrindinę funkciją namuose atlieka svetainės kambarys priklauso ir nuo to, ar svetainė yra kaip atskira gyvenamoji erdvė, ar tai pereinamas kambarys su atvira virtuve ar valgomuoju.

Kadangi svetainė yra pirmoji šeimos narius bei svečius sutinkanti vieta, svetainės dizainas ir baldai turėtų atspindėti šeimininko skonį. Tradicinėje svetainėje dažnai rasime tokius baldus kaip sofą ir fotelius, žurnalinį ar kavos staliuką, knygų lentynas ar TV sekcijas. Didelėse svetainėse, kuriose išskirtos poilsio ir valgomojo zonos, būtinai stovės valgomojo baldai bei indauja. Dauguma britų neįsivaizduoja svetainės be židinio, tuo tarpu Japonijoje labai populiaru iš svetainės baldų turėti ir tatamį – specialią gulimąją vietą, populiarią japoniško stiliaus interjeruose.

Nuo ko pradėti rinktis svetainės baldus? Pirmiausia nustatykite pačią svarbiausią svetainės akcentą – tai gali būti židinys, televizorius, kavos staliukas. Taip lengviau suprasite ir pagrindinę svetainės funkciją – ar tai bus daugiau svečių priėmimo vieta, ar poilsio zona, ar vieta, kur susiburia šeima. Svetainėje sukurkite erdvę, kurioje būtų smagu ir patogu bendrauti. Mažuose butuose nėra didelio pasirinkimo, kaip geriau išstatyti svetainės baldus, todėl dažniausiai minkštosios baldų dalys statomos prie sienų. Tačiau jei turite erdvę svetainę, geriau palikite tarpus, taip sudarysite galimybę patogiau judėti svetainėje visiems būsto gyventojams ir svečiams.

Svetainės korpusinius baldus (tai gali būti lentynos, spintelės, komodos, sekcijos, indaujos, knygų spintos, įvairios sieninės lentynos ir t.t.) rinkitės pagal poreikį ir priklausomai nuo svetainės pagrindinės funkcijos. Stilių sprendimai gali būti taip pat įvairus – nuo klasikos iki minimalizmo. Be to šioje buto dalyje galimi patys drąsiausi eksperimentai su stilių deriniais. Svetainės baldų medžiagų, naudojamų gamyboje spektras, yra labai platus. Korpusinių baldų gamybai naudojamos šiuolaikinės medžio drožlių plokštės, medžio dulkių plokštės ir kitos plokštės su atspariu padengimu iš natūralaus lukšto arba polimero – laminato ar melamino. Taip pat svetainės baldų gamyboje naudojama viena brangiausių medžiagų - natūralaus medžio masyvas. Iš šiuolaikinio patvaraus stiklo gaminami stalviršiai dekoratyviniams ir valgomojo stalams, spintų durelėms, lentynoms. Toks baldinis stiklas labai patvarus ir atlaiko aukštas apkrovas. Vis labiau populiarėja metalas. Iš chromuoto arba matinio plieno ir aliuminio gaminami stelažai, lentynos, stalų, kėdžių rėmai.

Minkštų svetainės baldų apmušalai gali būti gaminami iš natūralaus arba sintetinio audinio, natūralios arba dirbtinės odos. Užpildui naudojamos natūralios medžiagos: ašutai, plunksnos, lateksas – ir jo sintetiniai analogai, pavyzdžiui porolonas, poliuritanas.

Kad ir kokias medžiagas, spalvas, aksesuarus ar baldų dalis pasirinksite, svetainė turi atitikti jūsų skonį ir būti miela jums bei maloniai nuteiktų visus atvykusius pasisvečiuoti.