Stalai

Šiuolaikiniai baldų salonai ir gamintojai siūlo labai platų stalų asortimentą. Baldus galima nusipirkti parduotuvėje, taip pat užsisakyti iš baldų gamintojų. Atrodytų, kad stalą gana paprasta išsirinkti, nes tai palyginti mažas baldas. Tačiau keletą pagrindinių taisyklių apie stalo būstui pasirinkimą jums pristatysime. Tai padės jums nesuklysti ir įsigyti kokybišką ir būtent jums tinkančią prekę.

Pirmiausia renkantis stalą atkreipkite dėmesį į jo formą. Daugumai pirkėjų patinka klasikinio stiliaus valgomieji, kur puikiai dera tradicinės formos stalai. Jų pagrindinė ypatybė – stačiakampio formos stalviršis. Tokiam stalui lengva rasti vietos, be to jį galima pritaikyti skirtingam valgančiųjų skaičiui.

Ne mažiau populiarūs ir kvadratinės formos stalai. Jie turi mažai naudingo ploto, tačiau puikiai tinka pavaišinti vieną kitą draugą užsukusį puodelio kavos. Be to, jie gerai atrodo ir puikiai tarnauja kaip dekoratyvinis baldas.

Apvalūs stalai tradiciškai laikomi taikos šeimoje ir namų jaukumo simboliu. Tokį variantą labai mėgsta šeimos su mažais vaikais, mat apvalūs stalai neturi aštrių kampų, kuriuos paprastai tenka užapvalinti. Jeigu apvalus stalas yra ne dekoratyvinis, o valgomasis, reikalinga gana erdvi svetainė jam pastatyti.

Jeigu jūs esate nestandartinių formų gerbėjas, taip pat surasite jūsų poreikius atitinkantį variantą. Pavyzdžiui trikampio arba daugiakampio formos stalas labai gerai atrodys modernaus stiliaus svetainėje ir jūsų namams suteiks neeilinio išskirtinumo.

Be stalo formos kitas labai svarbus veiksnys - tai medžiaga, iš kurios pagamintas darbinis paviršius. Teisingas medžiagos pasirinkimas užtikrina efektyvų stalviršio panaudojimą. Vienas populiariausių variantų - tai stalviršis iš laminuotos medžio drožlių plokštės. Tokie stalai yra standartinis šiuolaikinių valgomųjų kambarių sprendimas.

Tai pat populiarūs stalviršiai iš stiklo. Jie atrodo trapūs, bet iš tikrųjų yra labai tvirti ir atsparūs. Jų pagrindinis privalumas - galimybė vizualiai padidinti erdvę. Be to, stiklinį stalviršį turintis stalas atrodo labai prabangiai ir ypač tinka modernaus stiliaus būste.

Jeigu jums netinka tradicinis laminuotos medžio drožlių plokštės arba stiklinis stalviršis, galite rinktis stalviršį iš medienos. Tokie stalviršiai taip pat labai atsparūs, patvarūs ir atitinka visus higienos reikalavimus. Dar vienas įdomus sprendimas būtų stalas su natūralaus akmens stalviršiu. Jis visų patvariausias ir vadinamas ilgaamžiu.

Nusprendę dėl stalo formos ir stalviršio medžiagos, atkreipkite dėmesį ir į kitas stalo detales. Taip pat svarbu žinoti, iš kokios medžiagos jos padarytos. Geriausias variantas – medžio masyvas. Jeigu jums patinka modernus stilius, galima rinktis stalą su metaliniu karkasu.

Stalo forma, stalviršio ir kitų stalo dalių medžiagos yra svarbiausi dalykai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį prieš priimant sprendimą pirkti stalą. Taip pat nepamirškite pagalvoti apie stilių, spalvas ir kaip jis derės su kitais jūsų būsto baldais.