Spintos

Spinta ko gero svarbiausia konstrukcija bet kurioje patalpoje, kurioje ilsisi, dirba, pramogauja ar kitaip veikia žmogus. Pagrindinė spintų stelažo funkcija leidžia organizuotai laikyti daiktus, dokumentus, padeda taupyti vietą ir palaikyti tvarką patalpoje. Be to spinta yra svarbi interjero dalis. Nuo jos estetinės išvaizdos dažnai priklauso visos patalpos atmosfera.

Tam, kad spinta pilnai atliktų savo funkcijas, taupytų vietą patalpoje bei leistų tvarkingai laikyti įvairius namų apyvokos daiktus, reikia labai rimtai apsvarstyti spintos pasirinkimą, atsižvelgti į tai, kur ją pastatysite ir kokiems tikslams naudosite. Todėl labai vertinga susipažinti su įvairiomis spintų rūšimis bei jų pagrindiniais skirtumais.

Spinta knygoms (biblioteka)

Paprastai skiriamos dvi pagrindinės spintų knygoms rūšys: stelažai ir užstiklintos spintos. Užstiklintos spintos privalumas toks, kad stiklas apsaugo knygas nuo įvairių išorinių veiksnių (dulkių, saulės spindulių). Tokiu būdu pratęsiamas jų gyvavimo amžius. Be to, taip netiesiogiai pasirūpinama ir šeimininko sveikata.

Drabužių spinta

Drabužių spintos skirtos tvarkingai laikyti drabužiams, įvairioms aprangos detalėms, o dažnai ir kitiems daiktams. Prieš renkantis tokią spintą svarbu atkreipti dėmesį į jos funkcionalumą. Praverstų iš anksto suplanuoti, kiek ir kokių lentynų, kabyklų ar stalčių jums reikės susidėti daiktams. Atkreipkite dėmesį ir į tai, ar spinta neužims per daug vietos, o taip pat ar pakankamai bus erdvi sutalpinti jūsų daiktams.

Svetainės spinta

Šiuolaikinės svetainės spintos gana stipriai skiriasi nuo visai neseniai naudotų didelių ir gana griozdiškų svetainės komplektų, į kuriuos tilpdavo viskas nuo knygų iki indų bei patalynės. Dabartinės svetainės spintos padeda kurti jaukią namų aplinką ir daugiau skirtos įvairioms interjero detalėms, meno kūriniams ar nuotraukoms laikyti.

Įmontuojama spinta

Įmontuojama spinta ne tik praktiškas, bet ir labai populiarus sprendimas šiuolaikiškuose namuose. Tokią spintą lengva pritaikyti prie bendro interjero dizaino. Stumdomų durų dėka pasiekiamas maksimalus erdvės taupymas. Šią spintą galima įmontuoti bet kur, kur yra niša, ir prieškambaryje, ir miegamajame ar vaikų kambaryje.

Biuro spinta

Biuro spintos ne tik kuria bendrą interjero stilių jūsų biure, bet ir puikiai pritaikytos dokumentų, popieriaus ar biuro įrangos laikymui. Dar viena svarbi biuro spintų funkcija – tai galimybė jų pagalba suskirstyti patalpą į atskiras zonas. Biuro spintos yra stilingas ir praktiškas pasirinkimas.

Prieškambario spinta

Prieškambario spinta – tai dažnai spinta su stumdomomis durimis, įmontuota prieškambaryje, naudojama viršutinių drabužių, avalynės, lietsargių, rankinių laikymui. Be to, ten dažnai laikomi daiktai, kuriems tiesiog neradome geresnės vietos. Prieškambario spintos sutinka ir palydi savo šeimininkus, todėl jose dažnai įmontuojami veidrodžiai.

Kampinė spinta

Kampinių spintų pagrindinė funkcija yra taupyti vietą. Jei savo būste norime daugiau erdvės arba turime labai mažai vietos pastatyti didesnei spintai, tuomet kampinės spintos sprendimas labai tinka.

Indauja

Indauja – tokios spintos gali būti skirtos ne tik kasdieniams, bet ir dekoratyviniams indams laikyti. Indaujos durelės dažniausiai daromos iš stiklo, todėl tokios spintos apsaugo indus nuo dulkių, be to atrodo labai dailiai. Indaujos dažniausiai statomos valgomajame arba virtuvėje. Prabangias dekoratyvinių indų kolekcijas turintys šeimininkai indaujas stato gerai matomoje vietoje, pavyzdžiui svetainėje.

Šiandien pagal jūsų poreikius baldų gamintojai gali pasiūlyti įvairių spintų variantų. Jei pageidaujate, galite įsigyti ir visą komplektą, kurį sudarys ir indauja, ir knygų bei kampinė spintos.