Miegamojo baldai

Miegamasis yra ta būsto erdvė, kurioje praleidžiame daugiausia laiko. Iš tiesų, juk miegame bent trečdalį paros. Vadinasi, miegamojo baldai turėtų būti bene svarbiausi iš visų būsto baldų.

Jeigu nusprendėte įsigyti miegamojo baldus, pradėkite nuo svarbiausios miegamojo dalies – lovos. Nuo to, kaip išsimiegosite, priklausys ir ateinančios dienos nuotaika.

Prieš rinkdamiesi lovą miegamajame, atkreipkite dėmesį į rėmą, ant kurio yra dedamas čiužinys. Rėmų paprastai būna medinių ir metalinių. Kai kurie rėmai turi mechanizmą, kuris leidžia reguliuoti sistemos standumą, keisti galvos, kojų pakėlimo kampą. Tokie rėmai yra brangesni, užtat užtikrina maksimalų komfortą. Lankstūs mediniai rėmai turi geras ortopedines savybes. Rėmą viengulei lovai turi sudaryti ne mažiau, kaip 15-17 skersų medinių juostelių. Dvigulėje lovoje du kartus daugiau. Svarbus parametras yra miegamojo lovos matmenys. Optimalus ilgis – 190-210 centimetrų. Viengulė lova turi būti ne siauresnė, negu 90 centimetrų, dvigulė – 140 centimetru. Optimalus miegamojo lovos aukštis – 40-45 centimetrų.

Svarbu pasirinkti tinkamą miegamojo stilių. Atkreipkite dėmesį į lovūgalį. Tai detalė, prie kurios derinasi visas miegamojo baldų dizainas. Masyvūs, aukšti, raižyti mediniai lovūgaliai simbolizuoja klasikinį stilių. Modernizmui atstovauja metaliniai lengvi miegamojo lovos rėmai. Rytų stiliaus miegamajame dažniausiai pamatysime žemą lovą be lovūgalio, tuo tarpu kaimiško stiliaus lovoje gali atsispindėti spalvingi liaudines motyvų ornamentai.

Išsirinkus miegamojo lovą taip pat reikėtų pritaikyti ir jums patogų ir saldų miegą užtikrinantį čiužinį. Apie čiužinių savybes jums papasakos ir padės tinkamai išsirinkti specializuotose parduotuvėse, taip pat parduotuvėse, kuriose prekiaujama miegamojo baldais.

Norint išlaikyti miegamajame vieną baldų stilių, geriausia įsigyti baldų komplektą. Paprastai jį sudaro: spintelės prie lovos, naktinis staliukas, drabužių spinta, komoda ir veidrodis. Nors dažnai bandoma derinti tarpusavyje visus miegamojo baldus, tačiau tai nebūtina sąlyga. Svarbiausia, kad jūsų miegamasis nebūtų perkrautas nereikalingom detalėm ir daiktais, atitiktų jūsų poreikius bei leistų jums tinkamai pailsėti.

Miegamojo baldų gamybai naudojamos įvairios medžiagos. Brangūs prabangūs komplektai gaminami iš medžio masyvo, faneruotos plokštės arba kombinuojant šias medžiagas. Pigesni gaminami iš įvairių baldinių plokščių – medžio dulkių arba medžio drožlių plokščių, dažytų arba padengtų laminatu.

Renkantis miegamojo baldus prisiminkite, kad miegamasis turi būti jaukus, neperkrautas dekoro detalėm, užtikrintų jums poilsį bei maloniai nuteiktų atsikėlus anksti ryte.