Baldai vaikams

Vaikų kambarys atlieka daug daugiau įvairių funkcijų nei bet kuri kita būsto erdvė. Vaikai čia miega, žaidžia, ilsisi, dirba, o kartais ir valgo. Taigi planuojant baldus vaikams tikrai yra apie ką pamąstyti.

Pradėsime nuo miegamosios vaikų kambario zonos. Mažylis turi daug ir patogiai miegoti, todėl reikėtų tinkamai pasirinkti lovą ir čiužinį. Patiems mažiausiems, žinoma, geriausiai tinka lopšiai arba vaikiškos lovytės. Lopšiai mažyliams gali būti pinti arba mediniai. Vaikiškos lovytės dažniausiai būna medinės, ekologiškos, dažytos arba lakuotos nekenksmingomis medžiagomis. Kai kurie tėvai patiems mažiausiems renkasi maniežus. Vis dėl to šie labiau pritaikyti dienos žaidimams nei nakties miegui.

Vyresniems nei trijų metų vaikams perkamas sumažintas suaugusių lovos modelis. Jei kambarys skirtas dviem vaikams, tuomet geriausiai tiks dviaukštės lovos. Vienas iš galimų vaikų kambario lovos variantų – išleidžiama sofa-lova. Ji užima nedaug vietos, be to dažnai turi dėžę patalynei susidėti. Tokioje sofoje-lovoje gali miegoti visi nuo mažiausio iki didžiausio.

Kad ir kokį variantą pasirinksite, sveikam miegui pritaikykite kietą čiužinį. Vaikams iki vienų metukų geriausiai tinka kokoso drožlių, o vyresniems grikių lukštų čiužinys.

Užsiėmimų ir darbo vieta – tai kita labai svarbi vaikų kambario zona. Čia vaikai ne tik pieš, lipdys, bet ir atliks namų darbus, prie kurių kiekvienais metais vis ilgiau teks pasėdėti. Todėl labai svarbu parinkti patogius vaikų užsiėmimų baldus. Šiai vaikų kambario zonai galima rinktis komplektą arba patiems suplanuoti, kokie baldai yra patys būtiniausi. Gal būt užteks tik stalo ir kėdės. Pasirinkus šį variantą nepamirškite, kad nuo to, koks bus kėdės ir stalo aukštis, priklausys ir vaiko laikysena. Todėl rinkitės tik vaiko amžiui ir ūgiui pritaikytus stalą ir kėdę. Jeigu norite ilgalaikio varianto, geriausia pirkti vadinamus su vaikais „augančius" reguliuojamus baldus.

Jeigu stalas ir kėdė jums atrodo nepakankamai funkcionalu, vaikų kambariui rinkitės baldų komplektą. Paprastai jį sudaro stalas su stalčiais, kėdė, vieta kompiuteriui ir spausdintuvui, spintelės ar lentynos. Šiandien baldų gamintojai neretai siūlo dar universalesnį variantą, kai prie darbo ir užsiėmimų vietos būna prijungta ir vaikų miegamoji lova bei žaidimų zona.

Trečia svarbi vaikų kambario vieta yra skirta vaikų žaidimams ir poilsiui. Vaikų baldų šiai zonai rinkitės labai minimaliai. Žaislams susidėti geriausiai tiks žaislų dėžė arba pastatoma lentyna. Kad vaikai turėtų kur patogiai sėdėti patieskite minkštą dangą, pastatykite palapinę arba nupirkite sėdmaišį. Vaikų žaidimų zonoje galima pastatyti vaikišką staliuką su kėdėmis. Juos puikiai pritaikysite ne tik vaikų žaidimams, bet ir rimtiems užsiėmimams.

Kol vaikai dar maži bene svarbiausia, kad vaikų kambario baldai būtų patogūs ir saugūs. Visus baldų kampus reikėtų užapvalinti arba užklijuoti specialiom apsaugom, kad vaikas žaidžiant ir lakstant nesusižeistų. Taip pat labai svarbu neperkrauti vaikų kambario nereikalingais baldais. Taip paliksite mažyliui kuo daugiau laisvos erdvės judėti ir žaisti.